vala – old
vipa
driloni com
Fillimi / Lajmet / Zëvendëskryeministri Behxhet Pacolli merr përkrahjen e Sllovenisë për anëtarësim në INTERPOL dhe UNESCO
Zëvendëskryeministri Behxhet Pacolli merr përkrahjen e Sllovenisë për anëtarësim në INTERPOL dhe UNESCO

Zëvendëskryeministri Behxhet Pacolli merr përkrahjen e Sllovenisë për anëtarësim në INTERPOL dhe UNESCO

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim homologun e tij nga Sllovenia, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në vendin tonë. Pacolli ka thënë se ministri i jashtëm slloven e ka siguruar atë se Sllovenia do ta shtojë angazhimin edhe më të madh për mbështetjen e Kosovës për anëtarësim në organizatat ndërkombëtare, në veçanti në INTERPOL dhe UNESCO, ku ajo është anëtare e Bordit Ekzekutiv. Në kuadër të këtij takimi të dy krerët e diplomacive i kanë vlerësuar si shumë të mira marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve në të gjitha fushat. Pas takimit dypalësh ata kanë nënshkruar edhe protokollin e Sesionit të Parë të Komisionit të Përbashkët për Bashkëpunim Ekonomik Kosovë – Slloveni, i cili ka mbledhur dhjetëra biznese nga të dyja anët.

Kontrolloni gjithashtu

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë shpreh shqetësim për menaxhimin parasë publike në Kosovë

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë shpreh shqetësim për menaxhimin parasë publike në Kosovë

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë shprehu shqetësim për menaxhimin e parasë publike në Kosovë, veçanërisht ...