Brickos

Zyrtarët e Serbisë presin që Gjykata Speciale të ngrit aktakuza ndaj të gjithë drejtuesve të UÇK-së

Zyrtar të lartë të Serbisë kanë deklaruar se presin që Gjykata Speciale t’i vë para drejtësisë drejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare. Kryetari i Këshillit të Kuvendit të Serbisë për Kosovën Millovan Drecun i ka deklaruar telegrafit serb se Gjykata Speciale punon në bazë të raportit të Dick Martyt dhe se pret aktakuza të mëdha kundër Grupit të Drenicës. Ai ka thënë se pjesë  e këtij grupi është Hashim Thaçi, Sylejman Selimi, Kadri Veseli, Fatmir Limaj, dhe ka vazhduar më tutje me Agim Çekun, familjen Haradinaj e të tjerë.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri, Kurti, priti në Prishtinë të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar

Kryeministri Kurti, sonte pret në takim emisarin e posaçëm të BE-së, Miroslav Lajçak dhe emisarin amerikan, Gabriel Escobar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sonte në mbrëmje do t’i presë në takim emisarin e …