KEK
Fillimi / Lajmet / Zyrtarisht është mbyllur afati për t’i dorëzuar kandidaturat për kryetar të Partisë Demokratike
PD

Zyrtarisht është mbyllur afati për t’i dorëzuar kandidaturat për kryetar të Partisë Demokratike

Zyrtarisht është mbyllur afati për të dorëzuar kandidaturat për kryetar të Partisë Demokratike në zgjedhjet që do të zhvillohen më 22 korrik përmes parimit një anëtar, një votë. Lulzim Bashën në garën për një mandat të dytë në krye të PD, do ta sfidojnë 4 kandidatë, të cilët janë:  ish-kreu i PD-së, Eduard Selami, ish-kreu i grupit parlamentar Astrit Patozi, dhe dy anëtarët: Astrit Sinanaj dhe Erion Piciri. Pavarësisht se janë 5 emra, gara pritet që të zhvillohet vetëm brenda tre kandidaturave, të Lulzim Bashës,  Eduard Selamit dhe Astrit Patozit.

Kontrolloni gjithashtu

Aleksandar Vuçiq

Vuçiq: Serbia kërkon tërheqjen e të gjitha trupave që po qëndrojnë në veri të Kosovës si dhe një përgjigje urgjente nga BE-ja

Kryetari i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i është drejtuar publikut serb pas mbledhjes së Këshillit të ...