KEK
Fillimi / Lajmet / Sot në Bruksel me ndërmjetësim të komisares, Mogherini, mbahet takimi mes Hashim Thaçit dhe Aleksandar Vuçiqit
Hashim Thaçi dhe Aleksander Vuqiç

Sot në Bruksel me ndërmjetësim të komisares, Mogherini, mbahet takimi mes Hashim Thaçit dhe Aleksandar Vuçiqit

Sot në Bruksel pritet të mbahet një takim mes kryetarit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq me ndërmjetësim të komisares së lartë të BE-së, Federica Mogherini. Thaçi ka njoftuar se në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, do të diskutohen idetë fillestare për mënyrën se si do të vazhdohet dialogu në fazën e re dhe objektivat që synohet të arrihen në kuadër të procesit të normalizimit. “Ky është vetëm takimi fillestar në këtë fazë të re të dialogut, që dëshmon përkushtimin tonë për normalizimin e plotë të marrëdhënieve fqinjësore me Serbinë, që është kriter kyç për anëtarësimin e Kosovës në BE dhe NATO.

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...