vala – old
driloni com
vipa
Fillimi / Lajmet / Hashim Thaçi: Idetë për ndarjen e Kosovës nuk sjellin paqe as stabilitet, përkundrazi…
Hashim Thaçi

Hashim Thaçi: Idetë për ndarjen e Kosovës nuk sjellin paqe as stabilitet, përkundrazi…

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, duke folur për  ndarjen e  Kosovës apo  shkëmbimin e  territoreve me Serbinë, ka thënë se kjo ide është shumë larg mendjes së tij e institucioneve të Kosovës. Idetë e tilla nuk sjellin paqe as stabilitet, nuk janë të institucioneve të Kosovës. Thaçi ka deklaruar me këtë rast se idetë për ndarjen e Kosovës kanë ekzistuar edhe më herët, por për kjo është destabilizuese dhe e dëmshme për Kosovën.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri Bytyqi mori pjesë në 70 vjetorin e themelimit të shkollës “Hasan Prishtina” në Tërpezë të Malishevës

Ministri Bytyqi mori pjesë në 70 vjetorin e themelimit të shkollës “Hasan Prishtina” në Tërpezë të Malishevës

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka marrë pjesë në ceremoninë festive të ...