driloni com
rkl vala loja shperblyese
muqa 900
vipa
Fillimi / Lajmet / Nesër do të vazhdojë seanca e Kuvendit të Kosovës e cila ka mbetur në gjysmë javën e kaluar
Kuvendi i Kosovës

Nesër do të vazhdojë seanca e Kuvendit të Kosovës e cila ka mbetur në gjysmë javën e kaluar

Nesër do të vazhdojë seanca e Kuvendit të Kosovës e cila ka mbetur në gjysmë javën e kaluar, ku si pikë e rendit të ditës është  interpelanca e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, kërkesë e paraqitur  nga grupi parlamentar i LDK dhe Vetëvendosjes lidhur me rritjen e pagave për anëtarët e kabinetit qeveritar. Pikat e parë rendit të ditës do të jetë Interpelanca e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, z. Ramush Haradinaj, lidhur me vendimin e Qeverisë së Kosovës të datës 20 dhjetor 2017 për rritjen e pagave të anëtarëve të Kabinetit qeveritar, Vendimin e datës 12 janar 2018, për rritjen e pagave për të gjitha kategoritë e të punësuarave që marrin paga nga buxheti i Kosovës, si dhe Vendimi  i datës 12 janar 2018 për lartësinë e pagesës mujore për familjet në Skemën e Ndihmave Sociale.

Kontrolloni gjithashtu

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj: Ligji për demarkacionin do të votohet kështu siç është

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj: Ligji për demarkacionin do të votohet kështu siç është

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka thënë se gjithçka është afër ...