OVL e UÇK-së, dega Deçan: Me 27 prill 2024, me homazhe përkujtohen Dëshmoret e Kombit të fshatit Prilep

Organizata e Veteranëve të Luftës të UÇK-së, dega Deçan, njofton opinion publik se me 27 prill 2024, me homazhe përkujtohen Dëshmoret e Kombit të fshatit Prilep. Të nderuara Familje te Dëshmorëve ,Invalid dhe Veteran të Luftës së UÇK-së , të nderuar qytetarë! Ju njoftojmë se të shtunen më date 27 prill 2024, me homazhe përkujtohen Dëshmoret e Kombit të fshatit Prilep. duke filluar noren 11:00. Homazhe te  Kompleksi i varrezave të Dëshmorëve.

Pjesëmarrja juaj nderon gjakun e Dëshmorëve dhe luftën e drejt të UÇK-së!

Me respekt OVL-UÇK-Deçan

Kontrolloni gjithashtu

Malishevë: U mbajt sesioni shkencor “Qëndresa e Llapushës dhe trojeve tjera shqiptare 1912-1952”

Sot në Malishevë, në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 16 Qershorit – Ditës së …