Fillimi / Lajmet / 10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit
Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, te ne kanë vdekur edhe 10 persona për shkak të virusit korona. Nga 5 mijë e 798 testime, 173 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit ndërsa numri i të shëruarave të evidentuar gjatë kësaj kohe është 2 mijë e 261. Në 24 orët e fundit janë dhënë 19 mijë e 193 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1 milion e 167 mijë e 6 doza të vaksinës.

Kontrolloni gjithashtu

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes së FSK-së mori pjesë në takimin vjetor me delegacionin e Forcave të Armatosura të Gjermanisë

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes së FSK-së mori pjesë në takimin vjetor me delegacionin e Forcave të Armatosura të Gjermanisë

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes dhe i FSK-së mori pjesë në takimin vjetor bilateral ...