Ali Berisha

AAK-ja sot në sallën “1 Tetori” shpalosë platformën për një Kosovë ndryshe

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot në sallën ‘1 Tetori’ në Prishtinë, duke filluar nga ora 14:00, do të shpalosë platformën e saj për një Kosovë ndryshe. Në një tubim mospajtues ndaj gjendjes së krijuar tash e disa vite në Kosovë, lideri i këtij subjekti, Ramush Haradinaj do të bëjë shpalosjen e projektit, siç e quan ky subjekt, projekt i cili e nis Kosovën. Sekretari organizativ i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ali Berisha dhe deputet i Kuvendit të Kosovës nga kjo parti, ka shpalosur detaje të platformës. “Është koha që Kosova të niset, është koha që gjërat të ndryshojnë. Populli e ka humbur shpresën. Vendi ka probleme në ekonomi, në shëndetësi, në arsim, në rend dhe ligj. Shihet qartë se rinisë kosovare i ka humbur motivi dhe jo pa të drejtë. Andaj nisur nga ky realitet, AAK ka përgatitur një platformë të cilën lideri i saj, Haradinaj sot do ta shpalosë para qytetarëve e brenda të cilës, me fakte, me shifra dhe me shembuj konkret ofrohet alternativa që do t’i lëvizte gjërat pozitivisht”, deklaroi Berisha për mediet.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj: AAK po rritet në Gjermani, jemi bashkë në përkushtimin tonë për ta orientuar vendin drejt zhvillimit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka theksuar rëndësinë e bashkatdhetarëve në çdo proces për të …