kek
MIT
tv dielli
Airport Adem Jashari
Fillimi / Institucionet / ABDIXHIKU PRET NË TAKIM AMBASADOREN E FINLANDËS

ABDIXHIKU PRET NË TAKIM AMBASADOREN E FINLANDËS

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, priti në takim ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall. Abdixhiku dhe Stjernvall diskutuan për mundësitë e përfitimit të Kosovës nga praktikat e mira të shtetit finlandez, sidomos në fushën e mbrojtjes së mjedisit. Duke e përgëzuar për marrjen e detyrës, ambasadorja shfaqi gatishmërinë e shtetit të saj për t’i ofruar të gjithë ndihmën e nevojshme, Ministrisë së Infrastrukturës dhe Ambientit rreth implementimit të projekteve të parapara nga qeverisja e tanishme.

Kontrolloni gjithashtu

ASB ndihmon QKMF në Malishevë me mjete mbrojtëse

Organizata gjermane ASB ka sjellë një donacion me mjetet mbrojtëse për personelin mjekësor të Qendrës ...