Koreja Veriore ka konfirmuar vdekjen e parë me koronavirus, pas mbylljes së kufijve prej fillimit të vitit 2020

Afër një mijë raste të reja të infektuar me virusin korona, tre të vdekur nga ky virus dhe rreth një mijë të shëruar

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin për gjendjen e pandemisë në vendin tonë gjatë 24 orëve të fundit. Nga raporti mësohet se gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar edhe 978 raste të reja me virusin korona, tre kanë vdekur nga ky virus dhe 1 mijë e 83 të infektuar janë shëruar. Nga raporti i Ministrisë së Shëndetësisë po ashtu mësohet se numri i rasteve aktive ka arritur në 9 mijë e 300 persona.

Kontrolloni gjithashtu

Milovan Drecun

Milovan Dreçun: Aktakuza kundër Thaçit dhe liderëve të tjerë të UÇK-së, rezultat i punës sonë

Milovan Dreçun, Kryetar i Komitetit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka deklaruar se …