KEK
Fillimi / Lajmet / Akademi Përkujtimore në 25-vjetorin e Pavarësisë së Kroacisë dhe 85-vjetorit të vrasjes së Milan Shuflajt
Akademi Përkujtimore në 25-vjetorin e Pavarësisë së Kroacisë dhe 85-vjetorit të vrasjes së Milan Shuflajt

Akademi Përkujtimore në 25-vjetorin e Pavarësisë së Kroacisë dhe 85-vjetorit të vrasjes së Milan Shuflajt

Sot (më 27 qershor 2016), në orën 12:00, në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani” në Prishtinë, Instituti për Studime Gjeopolitike dhe Siguri në bashkëpunim me Institutin Albanologjik të Prishtinës, organizojnë Akademi Përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kroacisë dhe 85-vjetorit të vrasjes së historianit dhe albanologut të shquar kroat me famë botërore, Dr. Milan Shuflaj (Milan Šufflay) (1879-1931), në shenjë vlerësimi, nderimi dhe mirënjohjeje të përhershme për jetën dhe veprën e Tij në shërbim të Shqipërisë dhe shqiptarëve. Në këtë akademi do të marrin pjesë figura të shquara të jetës politike dhe akademike nga Kosova dhe nga përfaqësitë diplomatike të akredituara në Kosovë.

Kontrolloni gjithashtu

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot rishpërndarjen e kursimeve mbi 47 milionë eurove për vitin 2020

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot rishpërndarjen e kursimeve mbi 47 milionë eurove për vitin 2020

Qeveria e Kosovës, me kërkesë të kryeministrit Avdullah Hoti dhe në pajtim me Rregulloren e ...