MIT
tv dielli
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Albin Kurti thotë se Hashim Thaçi, duhet të japë dorëheqje, në të kundërtën do të shkarkohet
Albin Kurti thotë se Hashim Thaçi, duhet të japë dorëheqje, në të kundërtën do të shkarkohet

Albin Kurti thotë se Hashim Thaçi, duhet të japë dorëheqje, në të kundërtën do të shkarkohet

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka deklaruar se me qeverinë e re vendi duhet të ketë edhe një president të ri. Duke folur në lidhje me kryetarin aktual të Kosovë,  Hashim Thaçi, Kurti ka thënë se ai duhet të japë dorëheqje, në të kundërtën do të shkarkohet. Po ashtu Kurti tha se për pjesëmarrjen në takimin e Durrësit, duhet ta pyesë kabinetin e ri qeveritar, si edhe biznesin. Ai  personalisht,  u shpreh  kundër Mini-Shengenit Ballkanik. Duke iu kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili tha se marshimi i paralajmëruar nga Vetëvendosja për 28 nëntor në Tiranë, është lajthitje, Kurti tha se  bësh aktivitete publike për bashkim, kjo është  detyrë.

 

Kontrolloni gjithashtu

Një delegacion i Kuvendit të Kosovës po merr pjesë në takimet e Rrjetit Global Parlamentar të OECD-së

Një delegacion i Kuvendit të Kosovës po merr pjesë në takimet e Rrjetit Global Parlamentar të OECD-së

Një delegacion i Kuvendit të Republikës së Kosovës, i përbërë nga deputetët Doruntinë Maloku dhe ...