Albin Kurti: Nuk ka kuptim pyetja për Amerikën në Klinikë, as kur ta vizitoj një fermer ne Malishevë, mundet më vonë

Sot në Prishtinë, kryeministri Kurti, është pyetur nga gazetarët për raportet e tij me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në një reagim të tij injorues, shpërfillës dhe me cinizëm, ai është përgjigjur. Këtu jemi në Klinikën e Urologjisë e kam përshtypje që nuk ka lidhje kjo  pyetje me Klinikën e Urologjisë. Prej këtu do të shkoj në Malishevë ku do të vizitoj një fermer jashtëzakonisht të suksesshëm. Kam përshtypjen se kjo pyetje se nuk ka lidhje as me të. Pasdite do ta kemi një mbledhje të Qeverisë mbase atje do të mund të jetë vendi për pyetje të tilla”, tha Kurti, i cili nuk flet as për vizitën e  kryetares, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në vizitë zyrtare Uashington, ku po merr pjesë në Samitin e NATO-s. Dihet se  Ndihmës-sekretari amerikan i Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, James O’Brien ka pritur në takim Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

Kontrolloni gjithashtu

Faton Klinaku: Arrestimi i luftëtarit të lirisë, Dritan Goxhaj është bërë për t’i frikësuar njerëzit që e kundërshtojnë një gjykatë politike

Faton Klinaku, ka deklaruar se Ushtria Çlirimtare e Kosovës nuk mund të quhet ndërmarrje e përbashkët kriminale

Faton Klinaku, ushtrues detyre i kryetarit të OVL-UÇK-së, ka deklaruar se Ushtria Çlirimtare e Kosovës …