mbpzhr 2018
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Aleksandër Vuçiq thotë se takimi në Berlin nuk ka të bëjë me asnjë lidhje me çfarëdo zgjidhje për Kosovën
Vuçiq: Është një tel i hollë nëpër të cilin po ecim dhe se nuk është e mundur për të lëvizur majtas ose djathtas

Aleksandër Vuçiq thotë se takimi në Berlin nuk ka të bëjë me asnjë lidhje me çfarëdo zgjidhje për Kosovën

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se kontaktet me përfaqësuesit e Kosovës në Berlin me iniciativë të Gjermanisë dhe Francës “nuk kanë asnjë lidhje me çfarëdo zgjidhje për Kosovën”, por temë do të jetë taksa dhe mundësia e vazhdimit të dialogut me Prishtinën. “Na presin bisedime të vështira me përfaqësuesit shqiptarë, nuk do të jetë lehtë as me Merkelin dhe Macronin por kjo nuk ka asnjë lidhje me çfarëdo zgjidhje për Kosovën. Do të bisedohet për taksë dhe nëse do të ketë mundësi të kthimit në dialog. Asnjë zgjidhje nuk është në horizont. Kjo është një nga gënjeshtrat të cilat nuk do t’i konsideroja”, është shprehur ai.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj thotë se me nder kam mbrojtur të drejtën tonë, dje, sot dhe do ta mbrojë gjithmonë

Ramush Haradinaj thotë se me nder kam mbrojtur të drejtën tonë, dje, sot dhe do ta mbrojë gjithmonë

Kryeministri i dorëhequr Ramush Haradinaj postoi në rrjetin social një postim pak para nisjes drejt ...