akp deri me 5 maj
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
valamobile
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Të enjten në Ratkoc të Rahovecit mbahet tubim përkujtimor në nderim të dëshmorëve të kombit Visar Hoti dhe Safet Latifi
Të enjten në Ratkoc të Rahovecit mbahet tubim përkujtimor në nderim të dëshmorëve të kombit Visar Hoti dhe Safet Latifi

Të enjten në Ratkoc të Rahovecit mbahet tubim përkujtimor në nderim të dëshmorëve të kombit Visar Hoti dhe Safet Latifi

Komuna e Rahovecit dhe Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në këtë komunë organizojnë organizojnë tubim përkujtimor në nderim të dëshmorëve të kombit Visar Hoti dhe Safet Latifi, me rastin e 20 vjetorit të rënies heroike të tyre. Tubimi përkujtimor mbahet më 18 prill 2019 në orën 13:00 në mjediset e SHFMU “Katër Dëshmorët”-në Ratkoc. Homazhe për të nderuar dëshmorët do të bëhen në Zatriq tek vendi i rënies me fillim në ora 11:00 duke vazhduar më pas me nderime dhe homazhe tek varrezat e dëshmorëve në fshatin Ratkoc në ora 12:30.

Kontrolloni gjithashtu

BSPK më 1 maj do të organizojë protesta kundër vdekjeve në vendin e punës

BSPK më 1 maj do të organizon protestë kundër vdekjeve në vendin e punës

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës më 1 maj të këtij viti, në Ditën ...