mbpzhr 2018
kek
MIT
Airport Adem Jashari
akp deri me 5 maj
valamobile
Fillimi / Lajmet / Sot shënohet 20-vjetori i rënies heroike të gjeneral Shkëlzen Haradinajt dhe i bashkëluftëtarëve të tij
Sot shënohet 20-vjetori i rënies heroike të gjeneral Shkëlzen Haradinajt dhe i bashkëluftëtarëve të tij

Sot shënohet 20-vjetori i rënies heroike të gjeneral Shkëlzen Haradinajt dhe i bashkëluftëtarëve të tij

Sot shënohet 20-vjetori i rënies së luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjeneral Shkëlzen Haradinaj, komandant për Operacione Luftarake i Zonës Operative të Dukagjinit, dhe eprorëve të lartë të Brigadës 131 “Jusuf Gërvalla”, Hasim Halilaj, Fatmir Nimanaj dhe Luan Nimanaj, të rënë në betejën e Maznikut. OVL e UÇK-së në Dukagjin organizon homazhe në Kompleksin Memorial në Gllogjan, si dhe te shtatorja e Shkëlzen Haradinajt në Pejë. Shkëlzen Haradinaj u lind më 25 mars 1970 në Gllogjan dhe konsiderohet si njëri ndër figurat kryesore të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe sinonim i shumë betejave të Dukagjinit.

Kontrolloni gjithashtu

BSPK më 1 maj do të organizojë protesta kundër vdekjeve në vendin e punës

BSPK më 1 maj do të organizon protestë kundër vdekjeve në vendin e punës

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës më 1 maj të këtij viti, në Ditën ...