Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
kek
valamobile
MIT
akp deri me 5 maj
Fillimi / Lajmet / Më 18 prill 2019 më një Akademi dhe disa aktivitete përkujtimore do të nderohen dëshmorët e Prishtinës
Gjatë ditës se sotme organizohen aktivitete përkujtimore për nder të Ditës së Dëshmorëve të Prishtinës

Më 18 prill 2019 më një Akademi dhe disa aktivitete përkujtimore do të nderohen dëshmorët e Prishtinës

Nën-kryetrari i Prishtinës, z. Selim Pacolli përmes një postimi në rrjetin social ka bërë të ditur se nën patronatin e Komunës së Prishtinës me 18 prill 2019 organizohen aktivitete përkujtimore për nder të Ditës së Dëshmorëve të Prishtinës. Aktivitetet do të organizohen sipas kësaj agjende. Në orën 10:00 bëhen homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Prishtinë. Në orën 10:30 bëhen nderime tek shtatorja e Zahir Pajazitit. Në orën 10:40 organizohet aktiviteti i dhurimit vullnetar të gjakut në sheshin “Zahir Pajaziti”. Në orën 10:50 bëhen nderime tek shtatorja e heroit Gjergj Kastrioti – Skënderbeu. Në orën 11:00 bëhen homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe martirëve në Makoc, Mramor, Prapashticë, Dabishec, Canaj, Barilevë, Rimanishtë, Koliq, Stallovë, Bernicë. Në orën 13:00 mbahet Tubimi Qendror Tradicional Epopeja e UÇK-së në fshatin Marec. Në orën 15:30 bëhen homazhe në Memorialin e Dëshmorëve në fshatin Sharban. Ndërsa në orën 18:00 mbahet Akademi për dëshmorët në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë.

Kontrolloni gjithashtu

Në Institutin Albanologjik të Prishtinës mbahet Akademi në 30 vjetorin e Konferencës së parë të OMLK-LPK-së

Në Institutin Albanologjik të Prishtinës u mbajt Akademi në 30-vjetorin e Konferencës së parë të OMLK-LPK-së

Shoqëria “Lëvizja” ka organizuar sot në Institutin Albanologjik të Prishtinës Akademi jubilare me rastin e ...