MIT
kek
Airport Adem Jashari
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Ambasada e Britanisë së Madhe e ka mirëpritur dekretin e kryetarit të Kosovës, Hashim Thaçi për Albin Kurtin
Kryeministri Kurti e fton në takim kryetarin Thaçi për bashkërendim të veprimeve në politikën e jashtme

Ambasada e Britanisë së Madhe e ka mirëpritur dekretin e kryetarit të Kosovës, Hashim Thaçi për Albin Kurtin

Ambasada e Britanisë së Madhe,  në Prishtinë,  e ka mirëpritur dekretin e kryetarit të Kosovës, Hashim Thaçi për Albin Kurtin si kandidat për kryeministër të vendit. Politikanët e zgjedhur të Kosovës dhe partitë e tyre tani duhet të tregojnë guxim dhe kreativitet në formimin e një qeverie që pasqyron dëshirat e elektoratit. “Ne bëjmë thirrje për përparim të shpejtë në negociata, në një frymë tolerance dhe partneriteti”, thuhet në deklaratë. Votuesit kanë pritur tre muaj e gjysmë për këtë moment. Shpresa dhe dëshira e tyre për ndryshim, e shprehur në mënyrë të qartë më 6 tetor, meriton të respektohet. Ne bëjmë thirrje për përparim të shpejtë në negociata, në një frymë tolerance dhe partneriteti.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj thotë se në këtë situatë më mirë do të ishte që Kosova të kishte qeveri të re se sa të shkojë në zgjedhje të reja

Haradinaj: Në këtë kohë më mirë do të ishte që Kosova të kishte qeveri të re se sa të shkojë në zgjedhje të reja

Kryetari në detyrë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me kryetarin ...