tv dielli
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po qëndron në Kiev të Ukrainës, në cilësinë e kryetarit të OSBE-së
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po qëndron në Kiev të Ukrainës, në cilësinë e kryetarit të OSBE-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po qëndron në Kiev të Ukrainës, në cilësinë e kryetarit të OSBE-së

Kryeministri i Shqipërisë,  Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Kiev të Ukrainës, në cilësinë e kryetarit të OSBE-së, duke folur për adresimin e krizës në këtë vend ka thënë se konflikti vazhdon të marrë jetën e qytetarëve të pafajshëm dhe kjo është e papranueshme dhe duhet të ndalojë, prandaj qëllimi ynë, së pari e mbi të gjitha është të garantojmë armëpushim të plotë e të qëndrueshëm. Në një konferencë të përbashkët për shtyp me ministrin e Jashtëm të Ukrainës, Vadim Pristaiko, Rama tha se  nuk është rastësi që vizita ime e parë zyrtare si President i OSBE-së është në Ukrainë dhe reflekton rëndësinë e madhe që i jap adresimit të krizës në dhe rreth Ukrainës.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj thotë se në këtë situatë më mirë do të ishte që Kosova të kishte qeveri të re se sa të shkojë në zgjedhje të reja

Haradinaj: Në këtë kohë më mirë do të ishte që Kosova të kishte qeveri të re se sa të shkojë në zgjedhje të reja

Kryetari në detyrë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me kryetarin ...