KEK
Fillimi / Lajmet / Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett e pret në takim Komandantin e Forcave të përbashkëta, Admiral Burke
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett e pret në takim Komandantin e Forcave të përbashkëta, Admiral Burke

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett e pret në takim Komandantin e Forcave të përbashkëta, Admiral Burke

Ambasadori i shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett ka mirëpritur Komandantin e Forcave të përbashkëta, Admiral Burke në Prishtinë. Ai ka ardhur në Kosovë për të diskutuar për mbështetjen e vazhdueshme të NATO-s e SHBA-së, dhënë KFOR-it, në mënyrë që të rritet bashkëpunimi në mes këtij të fundit dhe organizatave të sigurisë në Kosovë dhe mënyrat se si zhvillojnë kapacitetet e FSK në ruajtjen e paqes dhe në përgjigjen e dhëna për situata emergjente. Kjo është bërë e ditur përmes faqes zyrtare të Ambasades Amerikane në Kosovë

Kontrolloni gjithashtu

Bekim Jashari: E kemi amanet që ta ruajmë shtetin tonë të cilin e krijuam falë atyre që kanë dhënë jetën për të

Bekim Jashari: E kemi amanet që ta ruajmë shtetin tonë të cilin e krijuam më sakrificën e atyre që e dhanë jetën për të

Kryetari i Skenderajit, Bekim Jashari, tha se e kemi amanet që ta ruajmë e ta ...