Fillimi / Lajmet / Ramush Haradinaj i dërgon letër urimi, Joe Bidenit, dhe e njofton se ka shpallur kandidaturën për kryetar të Kosovës
Ramush Haradinaj: Pjesëmarrja e LV-së në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri, rikthen skenarët e vjetër për ndarjes

Ramush Haradinaj i dërgon letër urimi, Joe Bidenit, dhe e njofton se ka shpallur kandidaturën për kryetar të Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i ka dërguar një letër urimi Joe Bidenit, me rastin e inaugurimit të tij si president i 46’të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Përmes kësaj letre, Haradinaj e ka njoftuar Bidenin se ka shpallur kandidaturën e tij për President të Kosovës. “Në zgjedhjet tona të ardhshme parlamentare më 14 Shkurt, unë kam paraqitur kandidaturën time për President të Kosovës. Si Kosovë, ne jemi të nderuar t’ju mirëpresim në vendin tonë, ku ju z. President tashmë jeni pjesë e historisë dhe unë kam besim dhe jam optimist se së bashku do ta shkruajmë edhe kapitullin për të ardhmen e Kosovës”, thuhet në letrën e Haradinaj drejtuar Bidenit.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: Sovraniteti e integriteti territorial i Kosovës nuk negociohet, Kushtetuta është e paprekshme

Avdullah Hoti: Sovraniteti e integriteti territorial i Kosovës nuk negociohet, Kushtetuta është e paprekshme

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka zhvilluar një takim me Emisarin e BE-së për dialogun ...