Christopher Hill

Ambasadori amerikan në Serbi, Kristofer Hill po qëndron për një vizitë sot në Bujanoc, nesër në Preshevë

Ambasadori amerikan në Serbi,  Kristofer Hill sot qëndroi për vizitë në  Bujanoc. Pritet që nesër në Preshevë të  takohet me përfaqësuesit e shqiptarëve, Ai  në Bujanoc, u takua me kryetarin e këtij qyteti, Nagip Arifi. Ndërkohë  takohet  edhe me deputetin dhe kryetarin e PVD-së, Shaip Kamberi dhe kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa. Ambasadori Hill pritet që nesër  të takohet edhe me kryetarin e Preshevës, Shqiprim Arifi. Vizita e ambasadorit amerikan po zhvillohet  pasi autoritetet e tri  komunave  të kësaj pjese të Kosovës që ndodhet nën Serbisë, kërkojnë reciprocitet sa i përket formimit të Asociacionit për komunat serbe në Kosovë.

Kontrolloni gjithashtu

Salla në Besianë ishte e vogël për t’i zënë anëtarë e simpatizantët e PDK-së, ku folën kryetari i degës, Isak Shabani e Ragip Xhaka

Kryetari i degës së PDK-së, në Besianë dhe deputet i Kuvendit të Kosovës, Isak Shabani, …