Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Ambasadori amerikan Philip Kosnett, ka kërkuar nga LDK-ja krijimin sa më të shpejtë të Qeverisë së Kosovës
Ambasadori amerikan Philip Kosnett, ka kërkuar nga LDK-ja krijimin sa më të shpejtë të Qeverisë së Kosovës

Ambasadori amerikan Philip Kosnett, ka kërkuar nga LDK-ja krijimin sa më të shpejtë të Qeverisë së Kosovës

Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur se ambasadori amerikan, Philip Kosnett, në takim me strukturat drejtuese të këtij subjekti ka kërkuar nga udhëheqësit politikë krijimin sa më të shpejtë të Qeverisë dhe përmbushjen e mandatit të votuesve. Ndërkohë  kryetari i kësaj partie,  Isa Mustafa, e ka njoftuar ambasadorin për rrjedhën e bisedimeve të deritanishme me Lëvizjen Vetëvendosje për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Duket se presionin i ambasadorit  Kosnett do të jetë vendimtar për lëshimin pe nga LDK-ja lidhur me pazarin për ndarjen e posteve me Lëvizjen Vetëvendosje. Menjëherë sapo la selinë e partisë së tij, Isa Mustafa  duke iu përgjigjur interesimit të gazetarëve, tha shkurt  se zgjidhja është në duart e partisë së Albin Kurtit.

Kontrolloni gjithashtu

Ministrja, Meliza Haradinaj-Stublla ftohet për raportim në Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë

Ministrja, Meliza Haradinaj-Stublla ftohet për raportim në Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë ka shqyrtuar shkresën drejtuar komisioneve për politikë të ...