KEK
Fillimi / Lajmet / Ambasadorja e Shtetit të Ganës e ka demantuar Serbinë lidhur me njohjen e Pavarësisë së Kosovës
Ambasadorja e Shtetit të Ganës e ka demantuar Serbinë lidhur me njohjen e Pavarësisë së Kosovës

Ambasadorja e Shtetit të Ganës e ka demantuar Serbinë lidhur me njohjen e Pavarësisë së Kosovës

Ambasadorja e Ganës e ka demantuar shtetin e Serbisë pas raportimeve se Gana e ka tërhequr njohjen ndaj shtetit të Kosovës. Kjo ambasadore e ka takuar kryetarin e Kosovës, Hashim Thaçi duke e vërtetuar se ky shtet vazhdon ta njeh pavarësinë e Kosovës dhe se nuk ka ndodhur asnjë tërheqje nga njohja. Thaçi, sot ka pranuar letrat kredenciale të ambasadores Salma Frances Mancell, ambasadore jo-rezidente e Republikës së Ganës për Kosovë. “Kam kënaqësinë të pranoj kredencialet tuaja dhe t’ju uroj për marrjen e detyrës së Ambasadores së Ganës për Kosovë”, u shpreh presidenti Thaçi, duke falënderuar për njohjen dhe mbështetjen e Ganës për Kosovën. “Jemi shtet i ri, por me ambicie të mëdha për marrëdhënie të mira me të gjitha shtetet që punojnë për paqe e liri të popujve në botë”, shtoi presidenti Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Lutfi Haziri: Nuk duhet të ketë vija të kuqe, edhe pse ne i kemi vendosur vetë ato ndaj PDK-së si debat i brendshëm

Lutfi Haziri: Nuk duhet të ketë vija të kuqe, edhe pse ne i kemi vendosur vetë ato ndaj PDK-së si debat i brendshëm

Nënkryetari i LDK-së, Lutf Haziri ka thënë se vija e kuqe kjo parti i kishte ...