Anton Berisha

Anton Berisha: Isa Mustafa duhet të flasë në emër të Amerikës, apo të qytetarëve të Kosovës?

Zyrtari i AAK-së Anton Berisha ka reaguar kundër deklaratave të kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa i cili tha se “duhet të dëgjojmë Amerikën, e cila Kosovën e shpëtoi nga zhbërja”.Berisha ka pyetur nëse Mustafa po flet në emër të Amerikës apo të qytetarëve të saj, duke shtuar se kërkesa e kësaj të fundit nuk është zhbërja e Kosovës. Ai ka thënë se është vet kryeministri Mustafa i cili po kontribuon në zhbërjen e Kosovës. Berisha ndër të tjerash deklaratat e kryeministrit Mustafa i ka quajtur demagogji të shkollës lindore. “Tash, ky a po flete ne emër te Amerikës si president i saj apo ne emër te qytetareve te vet? Sa për zhbërjen e Kosovës, ky eshte duke e bere përditë dhe pa fije turpi thirret se zhbërja është kërkesë e Amerikës. (demagogji e shkollës lindore ne shërbim te se cilës është)”, ka shkruar Berisha.

Kontrolloni gjithashtu

Brenda mureve të Kishës Katolike në Francë është abuzuar seksualisht me 216 mijë të mitur që nga viti 1950

Qeveria e Spanjës miratoi një plan për të kompensuar viktimat e abuzimit seksual të Kishës Katolike

Qeveria spanjolle miratoi një plan për të kompensuar viktimat e abuzimit seksual në Kishën Katolike. …