Zafir Berisha: Të hipnotizuarit e Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes, vazhdojnë t’i shërbejnë agjendave serbo-ruse

Zafir Berisha: DokuFesti i hapur për drogë, prostitucion përdorim të alkoolit dhe fyerje të UÇK-së

Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha, në një postim të tij ka deklaruar se kampet që hapen për  festivalin Dokufest po shfrytëzohen, për drogë, prostitucion dhe përdorim të alkoolit nga adoleshentët. “DokuFest është bë arenë e bandave për ta përfituar terrenin për shitjen e drogave.  DokuFest2016 ishte kulminacioni i asaj që nuk kemi pritë dhe nuk duhet të ndodhë me një ngjarje  të rëndësishëm kulturor e artistikë, misioni i tij tash më i devijuar skajshmërisht nga një festivale i mirëpritur nga qytetarët e Prizrenit dhe Kosovës në fillim, në një festival i urryer me të drejtë për shkak se ky festival po përdoret për degjenerim të rinisë tonë të pastër. DokuFesti sipas raporteve publike të policisë po shfrytëzohet për dilerët e drogës me mjeshtri dhe jo rastësisht gjatë kohës sa mbahet DokuFesti në Prizren dynden të gjithë përdoruesit e drogës nga i gjithë vendi dhe me gjerë, ku bashkë me ta edhe të gjithë dilerët e drogës nga Kosova dhe jashtë saj.Mes tjerash DokuFesti po bën përpjekje që luftën UÇK -së dhe popullit shqiptar ta barazojë me luftën fashiste dhe gjenocidale të regjimit serb të Milosheviqit dhe pasuesve të tij.

Kontrolloni gjithashtu

Blerta Deliu-Kodra

Blerta Deliu, kritikon ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për pjesëmarrje në fushatën zgjedhore në Maqedoninë e Veriut

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, ka kritikuar ministren e  Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për pjesëmarrjen e …