Fillimi / Lajmet / Arben Gashi: Albin Kurti me kokëfortësinë e tij ka vendosur që të shkelë marrëveshjen për koalicion
Arben Gashi: Jemi në pritje të aktgjykimit të plotë të Gjykatës Kushtetuese për dekretin e mandatarit

Arben Gashi: Albin Kurti me kokëfortësinë e tij ka vendosur që të shkelë marrëveshjen për koalicion

Shefi i grupit parlamentar i LDK-së, Arben Gashi, ka thënë se pas një periudhe të gjatë të mosveprimit të kërkesave ndaj kërkesave të ShBA-së për tërheqjen e taksës dhe me shkarkimin e ministrit të Punëve të Brendshëm, kryeministri Kurti e ka prishur këtë koalicion. Gashi ka thënë se lufta për protagonizëm në mes të kryeministrit Kurti dhe kryetarit Thaçi e ka sjellë situatën në këtë pikë, në kohën kur vendit i duhet unitet i brendshëm, në kohën e pandemisë COVID 19. Ai ka shtuar se LDK-ja është angazhuar që kjo qeveri të funksionojë, por Kurti me kokëfortësinë e tij ka vendosur që të shkelë marrëveshjen për koalicion duke shkarkuar ministrin Veliu pa dhënë asnjë arsyetim.

Kontrolloni gjithashtu

Rreth 30 mijë qytetarë të Kosovës kanë hyrë në Shqipëri gjatë fundjavës për të pushuar në bregdetin shqiptar

Rreth 30 mijë qytetarë të Kosovës kanë hyrë në Shqipëri gjatë fundjavës për të pushuar në bregdetin shqiptar

Gjatë fundjavës, ishin rreth 30 mijë qytetarët kosovarë që zgjodhën të vizitojnë bregdetin në Shqipëri, ...