MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Institucionet / Asfaltimi i rrugëve në lagjen “Prekazaj” në Çirez, drejt përfundimit

Asfaltimi i rrugëve në lagjen “Prekazaj” në Çirez, drejt përfundimit

 

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, i shoqëruar nga drejtorët komunalë, inxhinierët e Komunës dhe banorët vendas, kanë inspektuar punimet e projektit për asfaltimin e rrugicave brenda lagjes “Prekazaj” në Çirez, i cili nisi në javën e fundit të muajit gusht. Ndërkohë që qytetarët e lagjes në fjalë janë shprehur shumë të lumtur me realizimin e këtij projekti që financohet nga buxheti i Komunës, duke e falënderuar kryetarin Jashari, për punën në qeverisjen e tij. Kryetari Jashari, në një postim në llogarinë e tij në “Facebook”, ndër tjera ka shkruar: “Po i jepet edhe dora e fundit procesit të asfaltimit të rrugicave në Lagjen “Prekazaj” në Çirez, në total 800 metra asfalt në 5 segmente rrugore, vetëm disa ditë pasi përuruam fillimin e realizimit të këtij projekti të shumëpritur nga vetë banorët, për t’u vënë kapakun problemeve të mungesës së infrastrukturës rrugore. Ndërkohë që edhe në fshatin e Hasan Prishtinës – Polac, ka nisur me intensitet të punohet rreth asfaltimit të segmenteve rrugore brenda lagjeve, ku janë paraparë rreth 3 mijë metra asfalt i ri, me cilësi të lartë dhe sipas dinamikës e parametrave të paracaktuar, investim ky nga buxheti publik i Komunës së Skenderajt”.

Kontrolloni gjithashtu

Inspektorët komunalë në Skenderajt konfiskojnë produkte jo të sigurta për konsumatorin

Inspektorët komunalë të komunës së Skenderajt, në kuadër të aktivitetit të tyre, kanë kryer një ...