KEK
Fillimi / Lajmet / Bekim Haxhiu: PDK nuk bëhet pjesë as e LDK-së por as e Vetëvenosjes, ne e shohim vetën në opozitë
Bekim Haxhiu: PDK nuk bëhet pjesë as e LDK-së por as e Vetëvenosjes, ne e shohim vetën në opozitë

Bekim Haxhiu: PDK nuk bëhet pjesë as e LDK-së por as e Vetëvenosjes, ne e shohim vetën në opozitë

Bekim Haxhiu, deputeti nga radhët e PDK-së, ka folur rreth asaj se a do t’i bashkohet kjo parti koalicionit që është tani në Qeverinë e vendit. “PDK do të jetë aty ku do partia dhe ku do votuesi i saj, dhe jo ku të tjerët e rreshtojnë. Ajo është në shërbim të qytetarëve”. “PDK është duke bërë më të mirën brenda Kuvendit për qytetarët e Kosovës, nuk e shohim veten për t’u bërë pjesë e asnjërës palë, as të LDK-së dhe as të Vetëvendosjes, ashtu si e them unë të qeverive të mashtrimit”. “Ne e shohim vetën në opozitë, dhe llogaridhënien për situatën e tanishme qytetari duhet ta kërkojë nga ato parti”. “Nuk po shoh që është duke bërë ndonjë punë e mirë, si kjo si ajo qeveria tjetër nuk është se kam parë se kanë bërë diçka”, ka theksuar ai. Haxhiu ka thënë se nëse Vetëvendosja e ka zhvendosur miqësinë me SHBA-në përgjegjësia i takon LDK-së për këtë.

Kontrolloni gjithashtu

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari i vendit, Hashim Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Nga Partia Demokratike e Kosovës kanë dhënë detaje për takimin që ka pasur sot i ...