KEK
Fillimi / Lajmet / Bërnabiq: Takimi në Tiranë ishte takim përgatitor për 15 qershorin në Bruksel
Ana Brnabiq thotë se nuk tërhiqet nga deklaratat skandaloze e raciste të bëra ditë me parë për shqiptarët

Bërnabiq: Takimi në Tiranë ishte takim përgatitor për 15 qershorin në Bruksel

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka thënë se takimi në Tiranë ku morën pjesë liderët e vendeve të Ballkanit ishte takim përgatitor për takimin e 15 qershorit që do të mbahet në Bruksel. Ajo ju ka deklaruar medieve serbe se nuk ka bisedime me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe se nuk do të ketë marrëveshje. “Ai kërcënon Serbinë me procese gjyqësore për gjenocid çdo ditë. Le ta bëjë një proces gjyqësor dhe pastaj le të thotë çfarë të dojë, le ta provojë atë që ka, por mos të kërcënojë, sidomos jo në takimet rajonale, sepse atëherë ai bën cirk”, ka deklaruar kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, njoftojnë mediet serbe.

Kontrolloni gjithashtu

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin ...