Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Blerand Stavileci: Parakusht themelor për zhvillim ekonomik është sigurimi i energjisë elektrike
Blerand Stavileci

Blerand Stavileci: Parakusht themelor për zhvillim ekonomik është sigurimi i energjisë elektrike

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci, është cituar të ketë deklaruar se parakusht themelor për zhvillim ekonomik është sigurimi i energjisë elektrike, ndërsa viti 2016 do të jetë një vit sfidues për sektorin e energjisë, ështu ka thënë ai në Forumin” Siguria e furnizimit me energji elektrike në Kosovë”. Sektori i energjisë, mbetet nder sektorët me sfidues. “Ne s’mund të lejojmë humbje të sektorit privat si pasojë e mungesës së energjisë, sepse objektiv i qeverisë mbetet siguria e furnizimit me energji elektrike, çmimet e përballueshme, rritje e investimeve private dhe krijim i vendeve te reja të punës, ka saktësuar në fjalën e tij, ministri Stavileci.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Faji për dështimin në PISA është i akumuluar ndër vite por edhe SBASHK-u ka një përgjegjësi për këtë

Haradinaj: Faji për dështimin në PISA është i akumuluar ndër vite por edhe SBASHK-u ka një përgjegjësi për këtë

Kryeministri në detyrë dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur për disa çështjet aktuale ...