KEK
Fillimi / Lajmet / Blerim Kuçi jep dorëheqje nga detyra e ministrit të Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit
Blerim Kuçi jep dorëheqje nga detyra e ministrit të Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit

Blerim Kuçi jep dorëheqje nga detyra e ministrit të Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit

Blerim Kuçi përmes rrjetit social ka bërë të ditur se ka dorëzuar dorëheqjen nga posti i ministrit të kryeministri në detyrë. “Dje, nëpërmes një shkrese, kam kërkuar nga kryeministri Avdullah Hoti që të lirohem nga detyra e ministrit të Ekonomisë dhe Ambientit. Sikur gjatë gjithë mandatit që jam munduar të jem transparentë për çdo veprim, edhe këtë kërkesë për lirim nga detyra po e bëj publike. Jam i bindur që gjithmonë ka vend për punë më të mirë, por gjatë punës në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit jam angazhuar pa rezervë që të shtyjmë përpara shumë procese të rëndësishme. Shpresoj që kabinetet qeveritare të zgjasin me mandate të plota, ngaqë ndërrimi i shpeshtë është dëmi më i madh që u bëhet institucioneve”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti

Albin Kurti mendon se institucionet duhet ta ndjekin vullnetin e “popullit” të Vetëvendosjes dhe jo t’i vihen përballë atij

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti ka folur lidhur me vendimin e fundit të Këshillit Gjyqësor ...