Fillimi / Lajmet / Dardan Sejdiu: Kryesia e re e PDK-së shpërfaq ambicien e kryetarit Memli Krasniqi për ecje përpara të kësaj partie
Dardan Sejdiu: Situata e krijuar pas reciprocitetit të targave, thjeshtë është zbatim i një marrëveshjeje

Dardan Sejdiu: Kryesia e re e PDK-së shpërfaq ambicien e kryetarit Memli Krasniqi për ecje përpara të kësaj partie

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Dardan Sejdiu ka folur pas zgjedhjes së Kryesisë së re të PDK-së. Sejdiu, që vet ishte i përfolur për kryesinë e re, ka thënë se ky hap i PDK-së është  i mirë drejt modernizimit dhe normalizimit të politikës në Kosovë. Sipas tij, përbërja e Kryesisë së re të PDK-së shpërfaq ambicien e kryetarit Memli Krasniqi për ecje përpara dhe potencialisht dhe për ndryshim të narrativës që PDK mund ta ndërtojë.

Kontrolloni gjithashtu

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Në takimin e sotëm të Komisionit për Punë të Jashtme, deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ...