leoni

Destan Rrahmani: U nda nga jeta Cymë Deskaj-Rrahmani, nëna e Heroit Ismet Rrahmani

Me pikëllim të thellë ju njoftojmë për ndarjen nga jeta të Nënës së dashur,gjyshes Cymë Deskaj- Rrahmani Nana jonë e shejt, nëna e Heroit të Kosovës, Ismet Rrahmani. u largua nga kjo botë sonte në orët e vona më 5 Korrik 2024, duke lënë pas kujtime të pavdekshme dhe një trashëgimi të pasur patriotike dhe kombëtare.
Nana Cymë Rrahmani ishte simbol i forcës dhe qëndresës kombëtare,maxhe buke për luftëtarët e Liris dhe popullin, duke rritur një hero që dha gjithçka për lirinë e Kosovës. Ceremonia e varrimit do të mbahet më 6 Korrik 2024 në ora 18; 00 në varrezat e lagjes Aruqaj, fshatit Aqarevë komuna e Skenderajt ( në varrezat e familjes tonë )
Pushoftë në paqe pranë Ismetit Nana jonë 😭

Kontrolloni gjithashtu

Më 13 korrik 2024, promovohet monografia “Shtëpia me gjak në mure”,  të autorit Afrim Hysenaj

Jeni të ftuar të merrni pjesë në ceremoninë promovuese të monografisë “Shtëpia me gjak në …