Hoxha

Dhurata Hoxha: Liberalizimi i vizave për Kosovën tani është tërësisht në duart e Bashkimit Evropian

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se liberalizimi i vizave për Kosovën tani është tërësisht në duart e Bashkimit Evropian dhe se pret që vendimi për heqjen e vizave të merret mbase në fillim të dhjetorit në Këshillin e Ministrave. Ajo ka konfirmuar se disa shtete si Franca, Holanda, Gjermania dhe Spanja kanë hezitime, por duhet të vazhdohet lobimi për të marrë përkrahjen e tyre.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Vetëvendosja ka garuar në zgjedhjet e fundit me platformën për punësim dhe drejtësi, jo për rritje pagash

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë sot para deputetëve, në Kuvend,   se pakoja për përballje me …