KEK
Fillimi / Lajmet / Donjet Bislimi: Është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Schwarz
Donjet Bislimi: Është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Schwarz

Donjet Bislimi: Është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Schwarz

Donjet Bislimi nga PDK ka thënë se është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Gërvalla. Ai thekson se pse nuk i referohen me mbiemrin Gërvalla. “Për mua prindi i saj Jusuf Gërvalla ka qenë ndër modelet se si duhet të punohet për kombin dhe ajo nuk e meriton mbiemrin e prindit të saj, prandaj i drejtohem me mbiemrin Schwarz. Nuk po bëhet fushatë e padrejtë ndaj saj. Padrejtësia e vetme është që ajo të jetë ministre e Jashtme. Ajo e ka përzier rolin e saj”, ka thënë ai.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj: Zgjedhja e kryetarit të ri nuk është përpjekje për ta zëvendësuar liderin e kësaj partie që është në Hagë

Enver Hoxhaj dha dorëheqjen e tij dhe të kryesisë së PDK-së deri në Konventën e 3 korrikut

Kryetari në dorëheqje i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj në një konferencë për media ...