Edhe sot avion ushtarak të Serbisë kanë fluturuar pranë kufirit të vendit tonë

Edhe gjatë ditës së sotme, avion luftarak të Serbisë kanë fluturuar pranë kufirit me vendin tonë. Ndërkohë, protestuesit serb ju kanë duartrokitur fluturimit të tyre pranë kufirit me Kosovën. Nga ana tjetër, automjete të Policisë së Kosovës kanë sjell pjesëtar të Njësisë Speciale në pikën kufitare në Bërnjak për t’i ndërruar me pjesëtar tjerë. Gjendja është e qetë dhe nuk është raportuar për ndonjë incident.

Kontrolloni gjithashtu

Deputeti i PDK-së, Elmi Reçica në krye të një delegacioni ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Kuvendin e Republikës së Shqipërisë

Deputeti i PDK-së dhe anëtar i Komisionit Parlamentar për Integrim Evropian,  Elmi Reçica së bashku …