KEK
Fillimi / Lajmet / Edi Rama: Është e pabesueshme që Kosova nuk e shfrytëzon “Open Balkan” por merret me teori konspiracioni
Edi Rama: Është e pabesueshme që Kosova nuk e shfrytëzon “Open Balkan” por merret me teori konspiracioni

Edi Rama: Është e pabesueshme që Kosova nuk e shfrytëzon “Open Balkan” por merret me teori konspiracioni

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është shprehur se iniciativa “Open Balkan” është instrument i përshpejtimit të Procesit të Berlinit. Ai në konferencë të përbashkët me Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel, ka thënë se institucionet e Kosovës janë duke bërë teori konspiracioni rreth kësaj iniciative. “Open Balkan” është krijuar për të mos u varur nga vetot e njëri-tjetrit dhe teorive të konspiracionit të njëri-tjetrit”. “Sot është e pabesueshme që Kosova nuk e shfrytëzon këtë për veten e vet dhe bën teori konspiracioni për “Open Balkan”, ka thënë Rama.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Kosova nuk ka çfarë të fsheh nga paslufta kemi qenë nën administrimin ndërkombëtarë

Albin Kurti ka mohuar se Qeveria e Kosovës është e gatshme të hapë arkivat e UÇK-së, pavarësisht çka kishte thënë më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mohuar se Qeveria të cilën ai e drejton është ...