valamobile
mbpzhr 2018
kek baneri
Fillimi / Lajmet / Erdogan: Do të luftojnë për të mos ndodhur krime të tilla siç ishte Masakra e Srebrenicës
Erdogan: Do të luftojnë për të mos ndodhur krime të tilla siç ishte Masakra e Srebrenicës

Erdogan: Do të luftojnë për të mos ndodhur krime të tilla siç ishte Masakra e Srebrenicës

Kryetari i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka thënë se do të luftojmë për të mos ndodhur krime të tilla siç ishte Masakra e  Srebrenicës. “Do të luftojmë së bashku që krime të tilla njerëzore të mos përsëriten më”, deklaroi presidenti Erdogan. Ai publikoi një mesazh në lidhje me 23 përvjetorin e gjenocidit të Sebrenicës. “Uroj mëshirën e zotit  për vëllezërit tanë boshnjakë që ranë dëshmorë në gjenocidin e Srebrenicës, i cili 23 vjet më parë është përjetuar në sytë e Evropës dhe të cilin e shoh si një nga ngjarjet më të turpshme të historisë. Ne do të luftojmë së bashku për të parandaluar që krime të tilla njerëzore të mos përsëriten më”, thuhet në mesazhin e Erdoganit.

Kontrolloni gjithashtu

Në ditën e themelimit të Ushtrisë e Kosovës, Policia e gatshme të garantoj siguri në kuadër të përgjegjësive ligjore

Në ditën e themelimit të Ushtrisë e Kosovës, Policia e gatshme të garantoj siguri në kuadër të përgjegjësive ligjore

Sot në Kuvendin e Kosovës do të votohet për ndryshimin e ligjeve që mundësojnë transformimin ...