Erza Xhemajl Fetahaj: 25 vite pa Ty! Për ironinë e fatit do të thotë 25 vite me mua. Gëzuar Ditëlindjen Babi

Erza, vajza e Heroit të Kombit Xhemaj Fetahaj, ka uruar Babin e saj në datëlindjen e 60. Me këtë rast ajo ka shkruar:

Duke menduar se çfarë do të më sjellë ky vit, krejt natyrshëm më vjen Ti nëpër mëndje.

25 vite pa Ty! Për ironinë e fatit do të thotë 25 vite me mua .

Unë tani jam rritur  dhe çdo vit, tortës sime i shtohet edhe një qiri me të cilin e shuaj edhe një vit pa Ty.

Por ky nuk është një tregim i dhimbshëm. Me këtë dua të them diçka të bukur. Të them se jam shumë krenare me Ty. Se të dua shumë.

Dhe më së shumti të dua për atë që e dije se me çfarë njeriu po na lenë pas.

Edhe pse Ti ke munguar dua ta dish se ne e patëm dhe e kemi Nënën ma të mirë në Botë. Ajo u kujdes që ne të mos na mungoj kurrë asgjë. Madje madje , ndoshta tingëllon dhimbshëm, por shpesh nuk ke munguar as Ti.

Dua të ta them se Ti mund të jesh krenar me neve,  më vjen keq që u privove nga njohja me ne dhe mundësia që të shohësh si u rritëm dhe sa të mirë jemi bërë. Duke e ditur që tu privua  dëshira Jote  e madhe që të ishe me ne dhe pranë nesh më bën të mërzitëm.

Gëzuar Ditëlindjen Babi ❤️🍻

Me plot dashuri

Erza

Kontrolloni gjithashtu

Smajl Latifi: Ukshin Hoti bëri që me shembullin personal të motivojë e nxisë veprimtarët e kohës për revoltë e luftë të armatosur

NJERIU QË I DHA KOMBIT GJITHÇKA QË PATI *** (Thekse nga fjala ime) —— Të …