Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Fjalimi i Besa Gaxherrit në Kuvend ashtu sikur dikur fjalimet e Rada Trajkoviqit, Igiqit, Karakushit e Morinës
Fjalimi i Besa Gaxherrit në Kuvend ashtu sikur dikur fjalimet e Rada Trajkoviqit, Igiqit, Karakushit e Morinës

Fjalimi i Besa Gaxherrit në Kuvend ashtu sikur dikur fjalimet e Rada Trajkoviqit, Igiqit, Karakushit e Morinës

Deputetja e LDK-së, një kohë e  LDD-së, tani prapë e LDK-së, Besa Gaxherri, në fjalën e saj, më 1 shtator 2016,  në Kuvendin e Kosovës, edhe për kundër rregullorës, (por që e kishte lejuar si përjashtim, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli), me fjalorin e saj të ulët, diskursin tipik serb, ka fyer  deputetët e Vetëvendosjes e veçmas deputeten, Albulenë Haxhiu, së cilës i drejtohej duke i bërë me gisht duke i thënë të mbyllte gojën dhe të mos uluriste, ( zavezi, nemoj da lajes). Fjalori i saj i ulët si dhe përpjekjet për ta paraqitur Vetëvendosjen si organizatë terroriste, na kthejnë në kujtesë kohën e suprimimit  të Autonomisë së Kosovës, në vitin 1989 kur me gjuhën e urrejtjes lehnin si në kor, Jusuf Karakushi, Zhivorad Igiqi, Rada Trajkoviqi, Rrahman Morina, e të tjerë duke iu drejtuar shqiptarëve me të njëjtat fjalë, duke iu bërë me gisht dhe duke kërkuar ta mbyllnin gojën, njëjtë sikur ka vepruar dje deputetje e LDK-së, Besa Gaxherri, kundër Vetëvendosjes, duke e kualifikuar madje edhe si organizatë terroriste.

Kontrolloni gjithashtu

Ministrja Haradinaj-Stublla, bisedon virtualisht me homologun nga Malajzia, ministrin Hishammuddin, Tun Hussein

Ministrja Haradinaj-Stublla, bisedon virtualisht me ministrin e Jashtëm malajzias, Hishammuddin Tun Hussein

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, zhvilloi një ...