vipa
driloni com
Fillimi / Lajmet / Gëzim Kelmendi: Rritja e pagës së kryeministrit dhe ministrave, vendim kundër popullit
Gëzim Kelmendi: Rritja e pagës së kryeministrit dhe ministrave, vendim kundër popullit

Gëzim Kelmendi: Rritja e pagës së kryeministrit dhe ministrave, vendim kundër popullit

Ditë më parë Gjykata Kushtetuese morri vendim që lejon Kryeministrin Haradinaj ta zbatoj vendimin e tij të mëhershëm për rritjen e pagës së vet dhe ministrave të tij.

Nëse kryeministri nuk mërzitet për gjendjen e popullit, atëherë këtë vendim të turpshëm duhet ta ndalë partneri i koalicionit PDK-ja përmes Ministrit të tyre të Financave, Bedri Hamzës.

Pse po heshtë PDK, Nisma dhe AKR?

Pse po heshtë LDK dhe VV?

Ky vendim i Kryeministrit Haradinaj që të ia dyfishojë vetit pagën nga 1400 euro në 2950 euro është argumenti më i qartë se opozita duhet ta qes në votim mocionin për rrëzimin e kësaj qeverie.

Vërtetë ky vendim i Kryeministrit Haradinaj për rritjen e pagës së vet dhe ministrave të tij, tregon mentalitetin e politikanëve të Kosovës.

Sipas tyre politikani duhet të jet mbi popullin dhe populli duhet të jet shërbëtor i politikanit.

Por le ta dinë këta politikan se e kanë gabim.

Le ta dinë këta politikan se politikani duhet të jet shërbëtor i popullit dhe se populli duhet të jetë mbi politikanin.

 

Kontrolloni gjithashtu

Në Shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani”, në Lypjan, u përurua libri, “Januz Bajçinca me bijtë Ruzhdiun dhe Nebihun”

Në Shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani”, në Lypjan, u përurua libri, “Januz Bajçinca me bijtë Ruzhdiun dhe Nebihun”

Sot në Shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani”  në Lypjan, është përuruar libri: “Januz Bajçica me ...