KEK
Fillimi / Lajmet / Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar edhe 626 raste të reja, 16 të vdekur dhe 673 të shëruar
Nga testimi i 649 mostrave gjatë 24 orëve janë konfirmuar edhe 77 raste të reja me virusin korona

Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar edhe 626 raste të reja, 16 të vdekur dhe 673 të shëruar

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1 mijë e 505 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Pas analizave të bëra  ka rezultuar se 626 mostra janë pozitive, 237 prej të cilave nga Prishtina. Gjithashtu njoftohet se gjatë 24 orëve të fundit, si pasojë e infektimit me virusin korona dhe përkeqësimit të shëndetit, kanë vdekur 16 persona ndërsa numri i të shëruarave gjatë 24 orëve të fundit ka arritur në 673.

Kontrolloni gjithashtu

Ndryshimet e pakontrolluara të klimës do t’i kushtojnë Amerikës qindra miliardë dollarë, do ta dëmtojnë shëndetin e njerëzve

Ndryshimet e pakontrolluara të klimës do t’i kushtojnë Amerikës qindra miliardë dollarë, do ta dëmtojnë shëndetin e njerëzve

Ndryshimet e pakontrolluara të klimës do t’i kushtojnë Shteteve të Bashkuara qindra miliardë dollarë, do ...