leoni

Glauk Konjufca i Vetëvendosjes ka kritikuar ashpër qeverinë e Isa Mustafës

Glauk Konjufca i Vetëvendosjes ka kritikuar ashpër qeverinë e Isa Mustafës

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka kritikuar ashpër qeverinë e Isa Mustafës, Ai ka thënë se qysh në fillim kjo qeveri ka qenë në shërbim të vetin e jo në shërbim të qytetarëve. “Isa Mustafa e mati Kosovën, shkoj fshat më fshat dhe i mori votat me një strategji dhe kjo ishte që ekziston një bandë kriminale si Thaçi dhe Veseli. Cila është zgjidhja?- T’ia jepini voton Isës Mustafën e ky t’ia çojë Veselit që e kemi në krye të SHIK-ut. Njërin prej tyre e bëri kryeparlamentar e njërin president e vetë të bëhet kryeministër fillon dhe përfundon në kolltuk”, tha ndër të tjerash Konjufca.

Kontrolloni gjithashtu

Charles Kupchan: Qeveria duhet të tërhiqet nga përpjekjet për instalimin e kryetarëve shqiptarë në komunat me shumicë serbe

Charles Kupchan: Qeveria duhet të tërhiqet nga përpjekjet për instalimin e kryetarëve shqiptarë në komunat me shumicë serbe

Këshilltari  amerikan për Marrëdhënie me Jashtë, Çarls Kapçan, thotë se Qeveria e Kosovës duhet të …