KEK
Fillimi / Lajmet / Greg Delawie: Askush s’ do ta këtë të drejtën e vetos në themelimin e Ushtrisë së Kosovës
Greg Delawie: Askush s’ do ta ketë të drejtën e vetos në themelimin e Ushtrisë së Kosovës

Greg Delawie: Askush s’ do ta këtë të drejtën e vetos në themelimin e Ushtrisë së Kosovës

Lidhur me themelimin e Ushtrisë së Kosovës, Hashim Thaçi ka kumtuar shtyrjen e vendimmarrjes, me qëllim që t’i jepet kohë sigurimit të mbështetjes nga serbët për ndryshimet kushtetuese, por zëvendës-kryeministri serb, Branimir Stojanoviq ka këmbëngulur se ndryshimet do të bllokohen nga deputetët serbë. Mirëpo ambasadori amerikan, Greg Delawie, u ka bërë të qartë palëve në diskutim se askush nuk do ta ketë të drejtën e vetos në këtë proces.

 

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...