MIT
kek
valamobile
mbpzhr grante
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Taksa asnjëherë s’është pengesë, por është mosgatishmëria për njohje
Sindikata e Pavarur e Pylltarisë, Bujqësisë, Industrisë se Drurit, Mjedisit dhe Gjuetisë, shprehë shqetësimet për Draft-Ligjin e pagave

Haradinaj: Taksa asnjëherë s’është pengesë, por është mosgatishmëria për njohje

Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së rregullt të Qeverisë ka thënë se taksa nuk është pengesë për dialogun Kosovë-Serbi, mirëpo mosgatishmëria për njohje është ajo që e pengon këtë proces. I pyetur
rreth iniciativës së kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli për një komision hetimor rreth veteranëve mashtrues, Haradinaj ka thënë se çdo obligim që merr parlamenti është i respektueshëm prej anës së tij, por ka shtuar se kur ka lëndë në gjykata është më mirë t’i lihet në dorë drejtësisë. Sa i përket takimit të Parisit, kryeministri mendon se për të ecur përpara duhet të bëhet e qartë se çfarë përmban marrëveshja e mundshme në mes Kosovës dhe Serbisë, të paktën kornizat e saja. Haradinaj ka shtuar se nuk do të marrë pjesë në asnjë ngjarje që nuk e qartëson si do të ecë procesi më tutje.

Kontrolloni gjithashtu

Smajl Latifi: Pas shiut të furishëm në Rahovec janë krijuar vërshime që kanë shkaktuar dëme në amvisëri dhe në bujqësi

Latifi: Pas shiut të furishëm në Rahovec janë krijuar vërshime që kanë shkaktuar dëme në amvisëri dhe në bujqësi

Të hënën pasdite në komunën e Rahovecit shiu i furishëm ka krijuar vërshime në qytet dhe ...