KEK
Fillimi / Lajmet / Hysni Ngucati është zgjedhur kryetar i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së
Gucati: Serbia të na i sjell të gjithë të pagjeturit nga lufta, nuk presim dhe nuk pranojmë asnjë lloj ndihme prej saj

Hysni Ngucati është zgjedhur kryetar i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së

Hysni Ngucati është zgjedhur kryetar i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së. Kandidatë për këtë pozita kanë qenë edhe Smail Elezaj, Fatmir Mehmeti dhe Muharrem Xhemaili. Në Kuvendin e IV-të zgjedhor të Organizatës së veteranëve të luftës së UÇK-së, u kërkua që të fillohet me përgatitjen e Ligjit të UÇK-së, përmes të cilit çdokush që flet kundër UÇK-së pa fakte do të duhej të dënohej. Ushtruesi i detyrës së kryetari t të OVL, Smajl Elezaj, iu drejtua në fillim të pranishmëve duke thënë se veteranët duhet gjithmonë të jenë ushtarë të atdheut dhe që frymën patriotike ta lënë trashëgim për brezin e ri.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Nisma-s, Fatmir Limaj, thotë se nuk ka ndonjë problem serioz në koalicionin aktual qeverisës

Kryetari i Nisma-s, Fatmir Limaj, thotë se nuk ka ndonjë problem serioz në koalicionin aktual qeverisës

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nuk ka ndonjë problem serioz në ...