Fillimi / Lajmet / Infektologu, Afrim Sylejmani thotë se vaksinimi është e vetmja mundësi për ta fituar betejën me virusin korona
Infektologu, Afrim Sylejmani thotë se vaksinimi është e vetmja mundësi për ta fituar betejën me virusin korona

Infektologu, Afrim Sylejmani thotë se vaksinimi është e vetmja mundësi për ta fituar betejën me virusin korona

Infektologu nga Spitali i Gjakovës, Afrim Sylejmani, është i shqetësuar me rritjen e numrit të të infektuarve dhe të hospitalizuarve me COVID-19. Përmes faqes së Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, ai fton qytetarët që të vaksinohen sa më shumë. Sipas tij, vaksina shpëton jetë dhe është e vetmja mundësi për ta fituar betejën me Pandeminë COVID-19. “COVID-19 po merr jetën e më të dashurve tanë! Gjendja në spitale dhe klinika është rënduar shumë. Vaksina Shpëton jetë! Ftoj të gjithë, pa dallim, ftoj qytetarët e Gjakovës të vaksinohen sa më shpejt e sa më shumë”, ka thënë ai.

Kontrolloni gjithashtu

Valdete Daka

Ish kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka i dorëzoi një kërkesë Avokati i Popullit për ta shqyrtuar shkarkimin e saj nga Vjosa Osmani

Ish kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka i ka dorëzuar një kërkesë Avokatit të  Popullit për ...