Airport Adem Jashari
MIT
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Isa Mustafa: Ata që bënjë probleme do të ndëshkohen dhe se nuk do të jenë asnjëherë në strukturat e partisë
Isa Mustafa: Vizioni i themeluesve të LDK-së bëhet realitet me listën e kësaj partie për deputetë

Isa Mustafa: Ata që bënjë probleme do të ndëshkohen dhe se nuk do të jenë asnjëherë në strukturat e partisë

Zgjedhjet e brendshme në Lidhjen Demokratike të Kosovës, nuk janë duke shkuar mirë. Në disa degë, e nëndegë të partisë më të madhe opozitare po përdoret edhe dhuna fizike. Madje në disa raste siç është ai në degën e kësaj partie në Vranjevc u deshtë edhe ndërhyrja e forcave të rendit. E ditë më parë incidente pati edhe në dy degë të LDK-së, në Mitrovicë dhe Ferizaj. Por, për të gjithë ata që po i krijojnë këto incidente, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa e ka një porosi. Mustafa thotë se të tillët do të ndëshkohen dhe se nuk do të kenë mundësi asnjëherë të jenë në strukturat e partisë. Ai shton se në kuvendet zgjedhore të partisë që ai drejton kanë “gisht” edhe persona që nuk i takojnë LDK-së. Për rikandimin për të parin e LDK-së, Mustafa sqaron se qëndrimin e tij do ta bëjë zyrtar vetëm atëherë kur mbyllet procesi zgjedhor. Këtë thotë ta kenë bërë me të vetmin qëllim që të mos ndikojnë në procesin zgjedhor. Kujtojmë se përveç degës së Mitrovicës dhe Ferizajt ku pati incidente dhe konfrontim fizik mes delegatëve, probleme të tilla po shfaqen edhe nëpër degët e kësaj partie në kryeqytet.

Kontrolloni gjithashtu

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Në një reagim publik të Këshillit të  Prindërve të Kosovës, thuhet se ky Këshilli po ...